Dezynfekcja i sterylność

Perfekcyjna dezynfekcja i sterylność we wnętrzach

Sterylność jest warunkiem funkcjonowania wielu miejsc, ściśle kontrolowanych przez Państwową Inspekcję Sanitarną i inne organy wewnętrzne. Odpowiednia dezynfekcja nie jest możliwa bez stosownych preparatów, których zastosowanie, w zestawieniu z odpowiednią organizacją pracy, zapewnia odpowiednie zniszczenie bakterii i wirusów, których obecność zagraża zdrowiu pracowników i Klientów.

Spośród trzech możliwych rodzajów dezynfekcji: chemicznej, termicznej oraz chemiczno-termicznej, pierwsza z trzech wymienionych jest najłatwiejszą w zastosowaniu, a co za tym idzie, najczęściej wybieraną metodą przez lokale, przedsiębiorstwa i instytucje, wymagające całkowitej sterylności. Środki do dezynfekcji są szeroko dostępne, a także tańsze i łatwiejsze w zastosowaniu niż na przykład promienie UV, będące inną metodą skutecznego odkażania. W naszym sklepie znajdziesz szeroki wybór preparatów, przeznaczonych zarówno do użytku domowego, jak i do profesjonalnej dezynfekcji zakładów, które wymagają zgodności z normami sanepidowskimi.

Gdzie środki do dezynfekcji są niezbędne?

Chociaż higiena to podstawa każdego miejsca przeznaczonego do zamieszkania lub prowadzenia biznesu, w przypadku niektórych przedsiębiorstw czy instytucji, sterylność jest nieodłącznym warunkiem funkcjonowania. W sterylne artykuły musisz wyposażyć się, prowadząc między innymi kuchnię, basen, spa czy zakład fryzjerski, a także:

  • aptekę – w wielu z nich tworzone są na przykład kremy na zamówienie, które muszą powstawać w odpowiednich warunkach. To również w aptece dystrybuowane są igły i inne wyjałowione artykuły, które nie mogą mieć kontaktu z drobnoustrojami;
  • klinikę – niezależnie od specjalizacji, każda klinika podlega normom, regulującym konieczność dezynfekcji. Po każdym zabiegu miejsce, w którym był on przeprowadzany, musi zostać poddane dokładnej sterylizacji ze względu na zwiększone ryzyko cyrkulacji drobnoustrojów;
  • salon tatuażu – w przypadku lokali, oferujących usługi związane z tatuażem i przebijaniem uszu, konieczne jest wyposażenie się w wyjałowione jednorazowe igły, sterylne artykuły jednorazowe oraz środki, które pozwalające na każdorazową dezynfekcję profesjonalnego sprzętu: maszynki czy pistoletu do przebijania uszu.

Sprawdź ofertę artykułów dostępnych w naszym sklepie, niezbędnych do zapewnienia Twojemu przedsiębiorstwu odpowiedniej ochrony przed drobnoustrojami i wirusami oraz utrzymania ogólnie pojętej czystości. Tylko inwestując w profesjonalne środki do dezynfekcji, możesz mieć pewność, że zapewniasz swoim klientom wymaganą ochronę. Jednocześnie zabezpieczasz się na wypadek niespodziewanej kontroli. Przed zastosowaniem środka, pamiętaj, by dokładnie zapoznać się z etykietą, która informuje o zalecanym sposobie jego użytkowania i zastrzega warunki, w jakich nie należy go stosować.

Środki do dezynfekcji – gwarancja bezpieczeństwa

Szpital czy gabinet kosmetyczny to nie jedyne miejsce, w którym sterylne artykuły są potrzebne i pożądane. Również w przypadku użytku domowego, zapewniają one znaczną poprawę bezpieczeństwa związanego ze zmniejszeniem ryzyka ewentualnych zakażeń. Dezynfekcja rąk jest niezwykle ważna zarówno w szkołach, restauracjach, jak i biurach. Czynność ta pozwala uchronić się np. w trakcie sezonu grypowego.

Niektóre zranienia nie wymagają ingerencji lekarza czy hospitalizacji – warto jednak wyposażyć się w preparaty do dezynfekcji, które można zastosować w celach zapobiegawczych. Podobnie jest w przypadku przestrzeni płaskich i przedmiotów codziennego użytku, których regularna dezynfekcja wiąże się z poprawą komfortu i bezpieczeństwa domowników.

Płyn do higienicznej i chirurgicznej dezynfekcji rąk
(Opinie: 0)
61,84 zł
Żel do higienicznej i chirurgicznej dezynfekcji rąk
(Opinie: 0)
58,61 zł
Duża ilość
EcoNatural 70
(Opinie: 0)
28,84 zł
Ostatnie sztuki w magazynie
Strong
(Opinie: 0)
16,15 zł
Produkt chwilowo niedostępny
Doman BPD
(Opinie: 0)
42,12 zł
Duża ilość
Płyn Tork Toilet Seat Cleaner
(Opinie: 0)
27,45 zł
Duża ilość
SeptiSoap Hygienic
(Opinie: 0)
11,96 zł
Duża ilość
Ściereczki nasączone alkoholem
(Opinie: 0)
9,99 zł
Duża ilość
Maseczka higieniczna, wielokrotnego użytku
(Opinie: 2)
4,32 zł
Duża ilość
Maseczka higieniczna, jednorazowa
(Opinie: 0)
1,11 zł
Duża ilość
ERG CleanSkin+
(Opinie: 0)
45,00 zł
Duża ilość
Folie zamienne do przyłbicy Comfort Light
(Opinie: 0)
52,28 zł
Maseczki medyczne, jednorazowe
(Opinie: 0)
189,00 zł
Dezopol-Med VC410R
(Opinie: 0)
0,00 zł
Purell® Advanced - butelka
(Opinie: 0)
16,20 zł
Do góry
Menu
Zamknij
Koszyk
Zamknij
Back
Moje konto
Zamknij