Mopy

Mycie podłóg to rutynowa czynność, wykonywana w domach, mieszkaniach, obiektach użytkowych i lokalach każdego typu. To podstawowy element utrzymywania czystości we wnętrzach. Podłoga to płaszczyzna szczególnie narażona na zabrudzenia. Z tego względu siłą rzeczy wymaga dużo więcej zaangażowania przy okazji sprzątania. Aby właściwie ją oczyścić, konieczne jest zastosowanie mopa.

Mop do mycia podłóg – rodzaje końcówek

Wbrew pozorom, mop do mycia podłóg to stosunkowo wynalazek, choć dziś nie jesteśmy w stanie wyobrazić sobie bez niego życia. Perspektywa mycia kafelek szmatką namaczaną w wodzie wydaje się męczarnią, gdy możesz sięgnąć po wygodny przyrząd. Jest on stworzony w taki sposób, aby zmaksymalizować komfort użytkowania i przyspieszyć proces sprzątania.

Rewolucyjnym rozwiązaniem w przypadku mopa okazało się zastosowanie wymiennej końcówki. Umożliwia ona szybkie oczyszczenie warstwy gromadzącej wszystkie zbierane z podłogi zanieczyszczenia. Następnie wystarczy wrzucić je do pralki i szybko pozbyć się brudu, a następnie nałożyć z powrotem na mop do mycia podłóg. Dziś nie sposób znaleźć na rynku mopa, które nie uwzględniają takiego rozwiązania. Jest ono komfortowe i nieskomplikowane.

Mopy do mycia podłóg – konstrukcja

Dostępne na rynku mopy do mycia podłóg, oferowane w naszym sklepie internetowym, zostały zaprojektowane z myślą o użytkowniku. Dlatego można je regulować i dopasowywać do wzrostu oraz czyszczonej powierzchni. Mopy dzielimy na taśmowo-kieszeniowe, tasiemkowe i widełkowe. Pierwsze wymagają specjalnej końcówki, którą można włożyć w kieszonki. Tego rodzaju mopy są łatwe w obsłudze – bez trudu będziesz je wyżynać i czyścić. Zajmują niewielką przestrzeń, a przy tym cechują się maksimum efektywności.

Mop do mycia podłóg - materiały

Przy doborze mopa, warto zwrócić uwagę także na materiał, z którego został wykonany. Niektóre modele powstają z mikrowłókien, które znakomicie chłoną płyny. Dzięki temu, są znakomite przy sprzątaniu zalanej łazienki, czy też innych zadaniach specjalnych. Niektóre z nich zawierają również jony srebra, działające antyseptycznie. Szczególnie sprawdzają się one przy bardzo zabrudzonych powierzchniach. Neutralizują bowiem bakterie, zapobiegając ich dalszemu roznoszeniu.

Dobierając mop, warto pamiętać o tym, że należy odpowiednio dobrać go do kija. Nie wszystkie mopy taśmowo-kieszeniowe pasują do zakończeń – warto sprawdzić dokładnie wymiary przed zakupem, aby uniknąć rozczarowań. W przypadku kijów o gwincie włoskim, dobór mopa jest prostszy, jednak tu również warto sprawdzić średnicę nakładki, aby mieć pewność, że oba elementy są do siebie dopasowane.

Szukasz najwyższej jakości sprzętu do sprzątania? W naszym sklepie znajdziesz mopy do mycia podłóg, które sprawdzą się w każdym wnętrzu. Używając ich, poradzisz sobie z nawet najbardziej uciążliwymi zabrudzeniami. Wybierz jeden lub kilka naszych produktów, dostępnych w konkurencyjnych cenach z dostawą.

Profi Pramol
(Opinie: 0)
17,56 zł 20,66 zł
Duża ilość
Vlieser
(Opinie: 0)
6,51 zł
Duża ilość
CombiSpeed Base Loop
(Opinie: 0)
0,00 zł
CombiSpeed Contract
(Opinie: 0)
34,83 zł
Duża ilość
CombiSpeed Safe
(Opinie: 0)
0,00 zł
SuperMop Ag
(Opinie: 0)
21,27 zł
Ostatnie sztuki w magazynie
UltraSpeed MicroLite
(Opinie: 0)
47,08 zł
Produkt dostępny
UltraSpeed MicroPlus
(Opinie: 0)
71,08 zł
Produkt dostępny
UltraSpeed Mini MicroLite
(Opinie: 0)
45,97 zł
Produkt dostępny
UltraSpeed TrioMop
(Opinie: 0)
48,09 zł
Produkt chwilowo niedostępny
UltraSpin Mini Microfibre
(Opinie: 0)
0,00 zł
Acryl
(Opinie: 0)
167,46 zł
Ostatnie sztuki w magazynie
Basic
(Opinie: 0)
58,61 zł
Duża ilość
Mini Aquva
(Opinie: 0)
16,68 zł
Duża ilość
Sprint Basic
(Opinie: 0)
29,90 zł
Duża ilość
Sprint Basic Light
(Opinie: 0)
27,60 zł
Ostatnie sztuki w magazynie
Sprint Ceran
(Opinie: 0)
78,54 zł
Sprint Classic
(Opinie: 0)
49,45 zł
Do góry
Menu
Zamknij
Koszyk
Zamknij
Back
Moje konto
Zamknij