Szorowarki jednotarczowe

Czyszczenie powierzchni płaskich zmieniło swoje oblicze wraz z rozwojem technologii. Szorowarki jednotarczowe to sprzęt, który doskonale sprawdza się podczas czyszczenia podłoża z ciężkich zabrudzeń. Tego typu urządzenia wykorzystuje się coraz częściej na terenie sklepów, centrów handlowych, obiektów przemysłowych, a także hoteli i lokali gastronomicznych. Dawniej personel sprzątający ręcznie usuwał nawet najtrudniejsze do pozbycia się zabrudzenia. W dzisiejszych czasach dzięki zastosowaniu nowoczesnych maszyn można w szybki i skuteczny sposób dokładnie wyczyścić duże powierzchnie.

Szorowarki jednotarczowe

Inwestycja w szorowarkę zapewnia komfort i jest rozwiązaniem ekonomicznym. Istnieją różne gabaryty tego typu maszyn, a dobór właściwego rozmiaru powinien być uzależniony od wielkości powierzchni, która podlegać będzie czyszczeniu. Sprzątanie za pomocą szorowarki jest przyjemne i w niewielkim stopniu angażuje siły fizyczne personelu. Niegdyś mycie podłogi zajmowało więcej czasu i wymagało dużej siły nacisku, aby umyć zaschnięte zabrudzone powierzchnie.

Dobór odpowiedniej szorowarki

Właściwy dobór typu urządzenia jest istotnym aspektem inwestycji. Wybierając konkretny model maszyny, należy brać pod uwagę jak duża jest powierzchnia pomieszczeń, do których będzie używana. Ważne jest też jak mocne są zabrudzenia, rodzaj powierzchni i warunki jakimi dysponujemy w sprzątanych miejscach. Moc silnika maszyny i jej ciężar mają bezpośredni wpływ na siłę docisku, a co za tym idzie efektywność czyszczenia. Wśród szorowarek jednotarczowych istnieją również szorowarki oscylacyjne. Różnica w pracy tego typu urządzeń opiera się na ruchu wykonywanym przez pad lub szczotkę. Ruch ten wykonywany jest w sposób obrotowy i oscylacyjny (wahadłowy). Wspomniane rozwiązanie zwiększa stabilizację pracy maszyny. Skuteczność czyszczenia uzależniona jest zatem w dużej mierze od dokonanego podczas zakupów wyboru.

Jak zbudowane są maszyny szorujące?

Szorowarka wyposażona jest w głowicę, pad, szczotkę, zbiornik oraz wygodny uchwyt. Maszyny tego typu posiadają zwykle (zamontowaną na gryfie) dźwignię odpowiadającą za rozpoczęcie/zakończenie pracy silnika. Ta sama dźwignia odpowiadać może za ustawiony kąt nachylenia oraz spust wody ze zbiornika maszyny. Szorowarki różnią się też jak wspomniano gabarytami i mocą silnika. Zwykle większe urządzenia o sporej sile docisku używane są w najbardziej trudnych do wyczyszczenia miejscach. Z kolei mniejsze rozmiary maszyn zapewniają swobodę poruszania się i szybkie tempo czyszczenia powierzchni płaskich.

Szorowarki jednotarczowe nie mają układów odsysających. Z tego powodu podczas sprzątania bardzo przydają się odkurzacze zbierające wodę. Efektywne szorowanie podłogi dzięki zastosowaniu tego typu maszyn jest codziennością. W czasach nowoczesnej technologii urządzenia sprzątające produkowane są z uwzględnieniem najdrobniejszych detali. Inwestycja we właściwą szorowarkę i odpowiednie zastosowanie maszyny gwarantuje, że podłoga będzie robiła niesamowite wrażenie.

IPC TP 43 Orbital
(Opinie: 0)
7 367,70 zł
Duża ilość
IPC Szorowarka TROB4500
(Opinie: 0)
4 674,00 zł
Duża ilość
Do góry
Menu
Zamknij
Koszyk
Zamknij
Back
Moje konto
Zamknij