Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć Państwu usługi na najwyższym poziomie. Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.

Rozumiem
variant 673

Olej do zabezpieczania podłóg olejowanych i z surowego drewna Wood Basic Oil

53,75 zł
Brutto
Duża ilość
Wood Basic Oil
Rozmiar:
Ilość:

Zapytaj o produkt

Zapytaj o produkt

Olej do zabezpieczania podłóg olejowanych i z surowego drewna Wood Basic Oil

Wood Basic Oil

 

Wydrukuj
P00083

Parkiety, to element naszych mieszkań i domów, o które należy odpowiednio zadbać. Nie wystarczy zachowanie ich czystości, ale potrzebna jest też konserwacja, by mogły służyć nam jak najdłużej. Do tego celu służą oleje konserwacyjne, chroniące podłogę przed przypadkowym zalaniem, działaniem czynników sezonowych, a w konsekwencji - przedwczesnym zużyciem. Dzięki wysokiej zawartości całkowicie wysychających składników olejowych, podłoga jest bardziej odporna na wnikające w głąb drewna zabrudzenia oraz wilgoć.

Dogłębne zabezpieczenie drewna dzięki Basic Oil

Olej wnika w drewno, nasączając je i uzupełniając pierwotne oleje, które mogą zostać utracone wskutek starzenia się drewna. Oleje konserwacyjne mogą być stosowane zarówno do parkietów już wcześniej olejowanych, jak i tych z surowego drewna. Mogą być nanoszone na podłogi jeszcze niezabezpieczone, jak i te przeznaczone do dalszej obróbki. Zaprojektowane zostały tak, by wytrzymać intensywny ruch pieszych i zapewnić podłodze wodoodporną powłokę, która zabezpieczy je na lata. Nadają się do każdego gatunku drewna, niezależnie od jego twardości oraz struktury.

Stosowanie olejów konserwacyjnych ma znaczenie nie tylko ochronne, ale też dekoracyjne z uwagi na unikalne wykończenie. Są one cenione również za to, że zachowują pierwotny rysunek drewna, podkreślając i ożywiając jego kolor i wzór słojów. Należy pamiętać, że olej do konserwacji drewna stosowany jest jako środek wykończeniowy, co oznacza, że może utrudniać ewentualne późniejsze malowanie podłogi farbą.

Jak użytkować olej zabezpieczający do drewna?

Przed rozpoczęciem prac z użyciem oleju konserwacyjnego, należy zapewnić stałą wentylację miejsca pracy, stosować odzież ochronną zabezpieczając szczególnie twarz i ręce. Nie wolno palić, pić ani spożywać posiłków w miejscu prac konserwacyjnych. Olej konserwacyjny powinien być nakładany na podłogę, w ilości ok. 10l/m2, wcierany, a w razie podwyższonego wchłaniania - uzupełniony większą ilością. W dawkowaniu powinien być stosowany olej nierozcieńczony. Po nałożeniu należy odczekać 15 minut, a następnie nadmiar oleju - zebrać gumową ściągaczką olejoodporną. Ilość potrzebna do konserwacji parkietu zależy głównie od właściwości ssących danego gatunku drewna i może dochodzić do 300 ml/m2. Po wyschnięciu podłogę należy wypolerować i chronić przed obciążaniem przez 24 godziny. Pełne utwardzenie powierzchni podłogi nastąpi po około tygodniu.

Odpowiednie przechowywanie Oil Basic

Olej do konserwacji parkietu powinien być przechowywany w temperaturze pokojowej, dobrze zamknięty w oryginalnym opakowaniu, przez okres nie dłuższy niż 2 lata. Ze względów bezpieczeństwa, z uwagi na ryzyko samozapłonu w połączeniu z pyłem drzewnym, ściereczkami lub innymi materiałami roboczymi, zużyte materiały robocze należy namoczyć i wyrzucić do hermetycznego pojemnika, chroniąc je przed światłem i źródłami ciepła. Sam olej powinien być przechowywany z dala od tekstyliów i utleniaczy.

Rodzaj produktu [chemia]
Profesjonalny
12 innych produktów w tej samej kategorii:
Do góry
Menu
Zamknij
Koszyk
Zamknij
Back
Moje konto
Zamknij