Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć Państwu usługi na najwyższym poziomie. Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.

Rozumiem
Odświeżacz powietrza czy neutralizator zapachu? Które rozwiązanie sprawdzi się lepiej?

Gdy wchodzisz do pomieszczenia, zwracasz uwagę nie tylko na jego czystość i wygląd, ale również zapach. Jeżeli jest on nieprzyjemny – robi to złe wrażenie i sprawia, że nawet najstaranniej urządzony pokój traci całą atrakcyjność. Aby tego uniknąć, można zastosować środki, dzięki którym pozbędziesz się nieprzyjemnych zapachów. Produkty dostępne na pólkach sklepowych to odświeżacze powietrza oraz neutralizatory – czym się różnią i który lepiej sprawdzi się w pomieszczeniach?

Jak usunąć nieprzyjemny zapach w pomieszczeniu?

Wybierając środek, którego zadaniem będzie utrzymywanie zapachu w pomieszczeniu, musisz kierować się przede wszystkim charakterystyką danej powierzchni. Inny środek wybierany jest do dużych przestrzeni, a inny do małych. W przypadku tych pierwszych, można pokusić się o intensywniejszy zapach, ponieważ nie będzie on aż tak odczuwalny, jak w przypadku niewielkiego pomieszczenia. Równie ważne jest jego przeznaczenie. Do toalet lub pokoi hotelowych najlepiej sprawdzą się skoncentrowane odświeżacze powietrza w sprayu, które zadziałają natychmiastowo i pozwolą ukryć nieprzyjemny zapach.

Odświeżacz powietrza a neutralizator – czym się różnią?

Zadaniem neutralizatora jest przede wszystkim pozbywanie się uporczywego zapachu, a nie jego ukrycie. Nie wydziela zbyt intensywnego zapachu, dzięki czemu sprawdzi się w miejscach, w których należy unikać wyrazistych nut zapachowych – w restauracjach i innych lokalach gastronomicznych, w gabinetach lekarskich lub w pomieszczeniach, których mogą przebywać alergicy. Neutralizatory zapachów mogą zawierać środki dezynfekujące i bakteriobójcze. Wiele preparatów odświeżających powietrze ma również za zadanie odganiać insekty.

Natomiast odświeżacze powietrza tylko maskują nieprzyjemny zapach. Zaletą dla niektórych użytkowników będzie na pewno bardzo bogaty wybór zapachów – pozwala ona na wybranie takiego, który będzie przyjemny dla przebywających w pomieszczeniu osób.

Odświeżacz czy neutralizator – co lepsze?

Bardziej wydajny oraz skuteczniejszy wydaje się neutralizator. Dzięki niemu możesz pozbyć się nieprzyjemnego zapachu, a nie tylko go zamaskować. Dużą zaletą na pewno jest jego lekki i prawie niewyczuwalny zapach.

Dzięki temu może być wykorzystywany również w pomieszczeniach, w których na co dzień przebywa wiele osób o odmiennych preferencjach zapachowych, oraz takich, w których intensywny zapach odświeżacza byłby niewskazany. Jeżeli więc nie zależy Ci na kwiatowym aromacie, a na pozbyciu się uciążliwego zapachu – wybierz neutralizator.

Do góry
Menu
Zamknij
Koszyk
Zamknij
Back
Moje konto
Zamknij