Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć Państwu usługi na najwyższym poziomie. Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.

Rozumiem
Lampa owadobójcza - niezastąpione urządzenie na lato

Podczas ciepłych letnich dni i wieczorów bardzo chętnie spędzamy czas na zewnątrz. Niestety, czasem wypoczynek czy wspólne biesiadowanie dalekie jest od przyjemności. Winne temu są wszechobecne owady, których ugryzienia bywają bardzo uciążliwe. Na szczęście istnieje sposób, by zapomnieć o tym problemie. Jest nim lampa owadobójcza.

Jak sama nazwa wskazuje, lampy owadobójcze mają na celu unieszkodliwienie owadów, które przeszkadzają nam na świeżym powietrzu (np. w ogrodzie, na tarasie lub w altance). Dzięki niej możemy pozbyć się much, kleszczy, meszek czy os.

Jak działają lampy owadobójcze?

Zasada działania lampy owadobójczej opiera się na emitowaniu światła ultrafioletowego, którego intensywność oraz barwa jest jak najbardziej zbliżona do światła naturalnego. Wskutek tego lampa wabi i przyciąga owady.

Poza żarówkami wyposażona jest również w rozwiązania, które mają za zadanie je unieszkodliwiać. W zależności od modelu lampy mogą być to np. lepy, wiatraki wciągające owady do specjalnych pojemników lub siatki podłączone do źródła prądu, które skutecznie eliminują szkodniki.

Wybór lamp owadobójczych jest naprawdę spory. Wśród urządzeń znajdziemy modele ogrodowe, przenośne, takie, które mogą zostać wykorzystane we wnętrzach pomieszczeń, jak również lampy przemysłowe stosowane np. w magazynach czy obiektach użyteczności publicznej.

Czy są bezpieczne dla człowieka?

Wiele osób obawia się, że emitowane przez lampy owadobójcze światło ultrafioletowe może mieć szkodliwy wpływ na ich zdrowie. Nic bardziej mylnego. W urządzeniach tego typu długość emitowanej fali wynosi od 300-400 nm. Oznacza to, że lampa owadobójcza wytwarza światło, które jest tożsame z promieniami słonecznymi każdego dnia docierającymi do Ziemi.

Warto pamiętać również o tym, że to nie promienie unieszkodliwiają owady, lecz inne rozwiązania wykorzystane w urządzeniu. Lampa jest więc całkowicie bezpieczna dla naszego zdrowia. Nie ma również wpływu na samopoczucie osób, które znajdują się w jej pobliżu, a dzięki nowoczesnemu wzornictwu oraz pomysłom aranżacyjnym może nawet stanowić ozdobę tarasu, balkonu lub ogrodu.

Podsumowując, lampa owadobójcza to przydatny gadżet, dzięki któremu możemy spędzać czas na świeżym powietrzu również po zmroku. Ceny lamp tego typu zaczynają się już od kilkudziesięciu złotych. Ich zakup nie jest więc obciążającym wydatkiem a może sprawić, że komfort wypoczynku latem znacząco się podniesie, a my szybko i efektywnie pozbędziemy się niechcianego, bzyczącego za uszami towarzystwa.

Do góry
Menu
Zamknij
Koszyk
Zamknij
Back
Moje konto
Zamknij