Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć Państwu usługi na najwyższym poziomie. Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.

Rozumiem
Jak prawidłowo dbać o czystość w toalecie?

Troska o utrzymanie toalety w czystości zazwyczaj ogranicza się do sięgnięcia po jeden z popularnych na rynku preparatów. Czym kierujesz się przy jego wyborze? Ceną, dostępnością, poleceniem znajomego? My zachęcamy do tego, aby zdecydować się na kilka preparatów – do sprzątania codziennego oraz okresowego, np. raz w tygodniu. Inne nadają się do szorowania toalety, w której problemem jest kamień, a inne do polerowania szyb prysznicowych.

Profesjonalne preparaty do czyszczenia łazienek umożliwiają skuteczną walkę z osadami z kamienia, zaciekami czy zaczątkami rdzy. Nadają się do użytku w mieszkaniu prywatnym, jak również w hotelu czy restauracji. Aby należycie spełniały swoją rolę powinny mieć skoncentrowaną formułę bogatą w składniki aktywnie, usuwające nawet uporczywe zabrudzenia.

Czyszczenie toalety

Toaleta jest miejscem, w którym gromadzi się najwięcej zanieczyszczeń. Do stałego stosowania przeznaczone są odświeżające kostki w formie zawieszek lub żelowych krążków. Każde spuszczenie wody uwalnia dozę odświeżającej formuły, która zapewnia przyjemną świeżość, ładny zapach oraz czyni walkę z kamieniem bardziej skuteczną.

W toalecie bakterie, wirusy i grzyby gromadzą się nawet w trudno dostępnych miejscach. To oznacza, że w walce z nimi trzeba stosować specjalistyczne preparaty. Często mają one formę żelu umieszczonego w butelce z wyprofilowaną szyjką. Tym samym dotarcie do zakamarków sedesu nie sprawia większych trudności.

Wraz z żelami, podstawowymi środkami czyszczącymi w przypadku toalet są aktywne piany, mleczka, skoncentrowane preparaty myjące i płyny ze sprayem. Wiele z nich ma uniwersalne zastosowanie i nadaje się zarówno do mycia płytek ceramicznych, fug, luster, kabin prysznicowych, zlewów i wanien. Do zwalczania uporczywych zabrudzeń i rozwiązywania większych problemów warto jednak wybrać środki wyspecjalizowane. Żel do udrażniania rur i syfonów to absolutne must have, jeżeli nie chcesz zostać zaskoczony niespodziewaną awarią w postaci zatkanego odpływu.

Sprzątanie toalet publicznych

Skraplająca się para wodna czy zacieki na misie umywalki to nie największe problemy, z jakimi borykają się sprzątający toalety publiczne. W miejscach, z których korzysta wiele osób niezbędne jest wdrożenie bardziej zaawansowanych preparatów, nie tylko do mycia, ale też do dezynfekcji.

Mają one silne działanie, dzięki czemu ekspresowo usuwają bakterie oraz grzyby i utrudniają im namnażanie się. Już kwadrans wystarczy, aby skutecznie pozbyć się nieestetycznych zabrudzeń w pomieszczeniach użytku publicznego czy zakładach przemysłowych.

Do góry
Menu
Zamknij
Koszyk
Zamknij
Back
Moje konto
Zamknij