Jak powinna wyglądać prawidłowa higiena rąk?

Prawidłowe mycie rąk to podstawowa kwestia jeśli chodzi o codzienne utrzymywanie higieny przez każdego człowieka. Tymczasem niewiele osób wie jak w odpowiedni sposób myć ręce. Mało tego, spora ilość z nas myje ręce po prostu za krótko. Higieniczne mycie rąk w placówkach publicznych: szkołach, biurach, na dworcach i ośrodkach sportowych nabiera szczególnego znaczenia. Tutaj należy wziąć pod uwagę nawet zagrożenie epidemiologiczne. Trzeba pamiętać, że prawidłowe utrzymanie higieny rąk zależy również od jakość mydła lub kremu używanego podczas mycia. Warto więc rozważyć zakup profesjonalnych preparatów, które pomogą w utrzymaniu prawidłowej higieny rąk na co dzień.

Jak prawidłowo myć i suszyć ręce?

Przede wszystkim trzeba wiedzieć, że popularne spłukanie rąk pod bieżącą, nawet ciepłą, to stanowczo za mało. W ten sposób nie pozbędziemy się brudu, tłuszczu i bakterii. Ręce trzeba więc zmoczyć, a potem mydlić je przez 20-30 sekund pamiętając o wierzchu dłoni, powierzchni między palcami. Dopiero po tej czynności dłonie można spłukać i wysuszyć. Im dłużej i dokładniej myjemy ręce mydłem, tym więcej bakterii można się pozbyć. Jeśli chodzi o suszenie rąk, to jest ono również ważne - tak samo jak mycie. W publicznych toaletach zazwyczaj mamy do dyspozycji suszarki do rąk lub papierowe ręczniki. Tradycyjne ręczniki materiałowe to już przeżytek, ponieważ wilgotne stanowią doskonałe miejsce do rozwoju drobnoustrojów. Nowoczesne suszarki pracują w bardzo wysokich temperaturach, dzięki czemu niwelują większość bakterii. Dodatkowym zabezpieczeniem są też systemy filtrowania powietrza, które usuwają w 99% niebezpieczne zarazki.

Mydło w płynie czy w kostce?

Okazuje się, że wybór formy mydła ma dla higieny rąk naprawdę duże znaczenie. Obecnie w publicznych toaletach w ogromnej większości przypadków znajdują się tylko mydła w płynie. Mydło w kostce nie tylko nieestetycznie rozmięka, ale w wilgotnym środowisku gromadzi się na nim sporo bakterii i grzybów. Poza tym mydło w płynie dostępne w wygodnych dozownikach (istnieją modele dozowników, których nie trzeba nawet dotykać, wystarczy zbliżyć dłonie, aby mydło spłynęło na ręce). Choć dziś na rynku można znaleźć ogromną ilość mydeł w kostce, cechujących się różnorodnymi właściwościami, to właśnie mydło w płynie zdecydowanie wygrywa. Przede wszystkim pod względem ergonomii użytkowania.

Jak już wspominaliśmy, mycie rąk to podstawowa czynność jaką powinno się wykonywać podczas codziennej higieny. Warto pamiętać, że aby proces mycia rąk był efektywny, trzeba go wykonywać w prawidłowy sposób. W tej kwestii w znaczący sposób pomagają profesjonalne środki do higieny rąk. Warto więc przejrzeć oferty sklepów, które oferują szeroką gamę tego rodzaju preparatów.

Do góry
Menu
Zamknij
Koszyk
Zamknij
Back
Moje konto
Zamknij