Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć Państwu usługi na najwyższym poziomie. Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.

Rozumiem
Jak dobrać mydło do dozownika? Krótki przewodnik

Dozowniki do mydła stanowią obecnie nieodłączne elementy wyposażenia większości łazienek w galeriach handlowych, szpitalach, szkołach, fabrykach i wielu innych lokalach użyteczności publicznej. Nic dziwnego, gdyż korzystanie z nich jest łatwe i szybkie. Współczesny rynek oferuje mnóstwo rodzajów zarówno mydeł, jak i dozowników do nich, dlatego czasem trudno jest dopasować je do siebie. W tym artykule podpowiemy jak dobrać mydło do dozownika, tak aby korzystanie z niego było wygodne i proste.

Mydło w płynie do dozownika

Najpopularniejszym rodzajem mydeł stosowanych w dozownikach są mydła w płynie. Na rynku można znaleźć zarówno mydła w płynie w dużych kanistrach, jak i mniejszych pojemnikach. Przy wyborze należy nie kierować się wyłącznie ceną, gdyż czasem może być ona wynikiem dość niskiej jakości produktu. Warto więc przed zakupem zapoznać się z etykietą na pojemniku. Preparaty do mycia rąk w płynie to najczęściej bardzo skondensowane preparaty. Już niewielka ilość takiego mydła wystarczy, aby umyć ręce i skutecznie pozbyć się drobnoustrojów. Wadą płynnego mydła w dozowniku może być jego zbyt mała gęstość, przez co zacznie ono cieknąć na umywalkę lub podłogę. Oczywiście, aby tego uniknąć trzeba dobrać mydło o odpowiedniej gęstości.

Mydło w pianie do dozownika

W porównaniu z poprzednim rodzajem mydła, to w pianie jest bardziej oszczędne. Co to oznacza w praktyce? Dzięki jego objętości, wystarczy jednorazowe pobranie porcji mydła na ręce. W przypadku mydła w płynie może zdarzyć się, że potrzebna będzie kilkukrotne naciśnięcie dozownika, aby otrzymać odpowiednią ilość mydła. Niewątpliwą zaletą mydła w pianie jest to, że aby go użyć nie trzeba nawet moczyć rąk w wodzie, a do wytarcia wystarczy nawet nawilżona chusteczka. Dzięki dozownikom do mydła w piance można w łatwy sposób porcjować pianę.

Mydła dezynfekujące do dozowników

W przypadku szpitali czy fabryk niezbędne są specjalne mydła dezynfekujące. Tego rodzaju preparaty pozwalają zarówno na usunięcie zanieczyszczeń fizycznych, jak i szkodliwych mikroorganizmów. Stosuje się je w higienicznych dozownikach automatycznych lub łokciowych, które zapewniają najwyższy poziom higieny. Szeroką gamę tego rodzaju produktów oferuje renomowana firma Tork, dzięki czemu każdy znajdzie produkt na miarę własnych potrzeb.

W przypadku lokali użyteczności publicznej z pewnością sprawdzą się klasyczne mydła w płynie, choć odmiana w pianie może być również dobrym rozwiązaniem. Ta druga opcja przeznaczona jest szczególnie do lokali, gdzie występuje naprawdę duże natężenie ruchu. Nowoczesne dozowniki do mydeł posiadają również różnorodne akcesoria, które pomagają w codziennej higiena dłoni i nie tylko.

Do góry
Menu
Zamknij
Koszyk
Zamknij
Back
Moje konto
Zamknij