Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć Państwu usługi na najwyższym poziomie. Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.

Rozumiem
Jak czyścić podłogi w efektywny sposób?

Przed przystąpieniem do czynności porządkowych w domu czy w miejscu pracy, trzeba sięgnąć po odpowiednie preparaty. Inne środki do mycia podłóg dedykowane są do użytku domowego, a inne sprawdzą się w wymagającym środowisku przemysłowym. Aby sprzątanie przyniosło zamierzone rezultaty, trzeba dopasować techniki oraz preparaty do skali zabrudzeń. Dowiedz się, na co zwracać szczególną uwagę. Posadzki są zazwyczaj najbardziej narażone na zabrudzenia i uszkodzenia w wyniku codziennej eksploatacji. Do czyszczenia podłóg, szczególnie w zakładach pracy czy miejscach użyteczności publicznej, wybiera się profesjonalne preparaty o wielotorowym działaniu. Są one odpowiednie do sprzątania ręcznego lub maszynowego. Dobrze dobrany środek chemiczny nie tylko usunie zanieczyszczenia (nawet te uporczywe), ale też zabezpieczy powierzchnię przed zniszczeniem.

Jakie środki do mycia podłóg?

Do utrzymania czystości w domu i miejscu pracy ważny jest wybór odpowiednich środków do mycia podłóg. W sprzedaży dostępne są pasty, emulsje, pianki, koncentraty. Różnią się między sobą sposobem aplikacji, a także przeznaczeniem i stężeniem. Niektóre, dzięki składowi wzbogaconemu o środki aktywne, nadają się do usuwania wyjątkowo uporczywych zabrudzeń np. w warsztatach czy supermarketach. Tam, gdzie problemem są plamy z oleju, smaru, ślady po wózkach najlepiej sprawdzą się substancje aplikowane przez maszyny szorujące. W placówkach służby zdrowia ich formuła jest dodatkowo wzbogacona o składniki dezynfekujące.

Profesjonalne czyszczenie podłóg to nie tylko usuwanie zabrudzeń, ale także:

- tworzenie na posadzkach cienkich warstw ochronnych, które wykazują właściwości antystatyczne i konserwujące,

- odtłuszczanie i zabezpieczanie przed ponownym zabrudzeniem,

- polerowanie i tworzenie efektu połysku,

- usuwanie zewnętrznych warstw polimerowych i przygotowywanie posadzek do kładzenia nowych warstw ochronnych.

Koncentraty do maszynowego mycia podłóg

Nie wszędzie sprawdzi się czyszczenie posadzek klasycznym metodami. Jeśli mówimy o mocno eksploatowanych nawierzchniach przemysłowych, to tam najlepiej sięgnąć po koncentraty do maszynowego mycia podłóg. Technika sprawdza się przede wszystkim w obiektach wielkopowierzchniowych, o dużym natężeniu ruchu pieszego czy wózków jezdnych. Dla uzyskania najlepszych efektów i skrócenia czasu sprzątania trzeba skupić się nie tylko na wyborze odpowiedniej szorowarki. Duże znaczenie mają też produkty do czyszczenia podłóg. Niektóre, wyjątkowo uporczywe zabrudzenia ze smarów, olejów czy sadzy, mogą usunąć wyłącznie profesjonalne środki, których formuła zawiera składniki aktywne. Dzięki skoncentrowanemu składowi rozpuszcza nawet stare zabrudzenia z różnych nawierzchni — powłok polimerowych, betonowych, żywicznych, terakoty, PVC, linoleum.

Zaletą koncentratów do maszynowego mycia podłóg jest możliwość kupienia ich w opakowaniach o kilku pojemnościach do wyboru. W zależności od metrażu i skali zabrudzeń można stworzyć własny preparat o odpowiednim stężeniu.

Do góry
Menu
Zamknij
Koszyk
Zamknij
Back
Moje konto
Zamknij