Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć Państwu usługi na najwyższym poziomie. Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.

Rozumiem
Dlaczego warto stosować ekologiczne środki czyszczące w swoim domu?

Wybierając środki do sprzątania domu, wiele osób nie zwraca uwagi na ich skład. Tymczasem preparaty, które są powszechnie dostępne w supermarketach i głośno reklamowane często zawierają szkodliwe dla zdrowia substancje. Choć silna formuła skutecznie zwalcza zabrudzenia, to jednak może negatywnie oddziaływać na skórę, a nawet na… drogi oddechowe. Znacznie bezpieczniej jest sięgnąć po ekologiczne środki do czyszczenia. Zdrowy tryb życia to nie tylko świadome odżywianie, ale też wybieranie dobrych kosmetyków i preparatów do czyszczenia. Te ekologiczne zyskują coraz większe uznanie ze względu na swoje bezpieczeństwo i wysoką skuteczność. Pozbawione parafiny, ropy naftowej, benzenu, aluminium oraz wielu innych chemikaliów, pozostają bardzo skuteczne w usuwaniu nawet uporczywych zabrudzeń. Jednocześnie są powszechnie dostępne.

Jakie zalety mają ekologiczne środki do czyszczenia?

Skład ekologicznych środków do czyszczenia jest znacznie łagodniejszy niż tych, bazujących na chemii. Producenci sięgają po składniki pochodzenia naturalnego, których skuteczność jest wysoka i przede wszystkim, potwierdzona testami. Kluczowe jest połączenie ich w odpowiednich proporcjach, aby uzyskać formułę, która poradzi sobie nawet z uporczywymi zabrudzeniami. Często oznacza to sięgnięcie po rozwiązania, z jakich korzystały nasze babcie, np. sodę oczyszczoną, cytrynę, ocet czy sól. Mają one działanie usuwające kamień, a więc doskonale czyszczą armaturę, a przy tym wybielają, pochłaniają brzydkie zapachy, przywracają utracony blask, zabijają bakterie. W połączeniu z ekstraktami roślinnymi i olejkami tworzą bardzo wydajne i skuteczne mieszanki czyszczące rozmaite przedmioty.

Stosowanie ekologicznych środków do czyszczenia ma wiele zalet:

- jest wyrazem troski o środowisko — chemiczne formuły są spłukiwane z wodą i wraz ze ściekami trafiają do gruntu. Plastikowe butelki, które nie są biodegradowalne, zalegają na wysypiskach i wraz z pozostającymi w nich resztkami substancji toksycznych szkodzą zwierzętom i roślinom,

-ogranicza ryzyko podrażnień skóry — ryzykowne jest używanie detergentów chemicznych bez rękawic, a nawet maseczek. Produkty BIO nie alergizują i nie wysuszają naskórka, nie szczypią w oczy i nie wywołują swędzenia,

-nie powoduje alergii i groźnych reakcji uczuleniowych.

Najlepsze preparaty do czyszczenia

Zastanawiasz się, czy naturalne preparaty do czyszczenia zrujnują Twój budżet? Nie wiesz, gdzie je kupić? Obecnie, wraz z rosnącą świadomością społeczeństwa na temat ekologii i troski o planetę, tego typu produkty stają się coraz powszechniej dostępne. Ich cena niejednokrotnie jest niższa niż znanych, chemicznych środków. Producenci tych drugich muszą przeznaczyć horrendalne kwoty na prowadzenie kampanii reklamowych i atrakcyjne wizualnie opakowania swoich wyrobów.

Tymczasem dostawcy ekologicznych środków do czyszczenia łazienki koncentrują się na przeprowadzaniu testów laboratoryjnych (nigdy testów na zwierzętach). Mając pewność co do jakości swoich produktów nie muszą ponosić ogromnych nakładów na reklamę — dobry wyrób obroni się sam i na pewno znajdzie uznanie świadomych konsumentów.

Do góry
Menu
Zamknij
Koszyk
Zamknij
Back
Moje konto
Zamknij