Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć Państwu usługi na najwyższym poziomie. Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.

Rozumiem
Czym usunąć ślady po butach na podłodze?

Intensywnie eksploatowane podłogi narażone są na powstawanie nie tylko zabrudzeń, ale też trwałych uszkodzeń. Wiele z nich jest zostawianych przez buty. W wyniku stukania obcasami w posadzce robią się dziury, a pocieranie gumowymi podeszwami powoduje nieestetyczne rysy i ciemne ślady. Kiedy zwykłe mycie podłogi za pomocą wody i środka czyszczącego zawodzi, sięgnij po inne metody.

Jak rozwiązują problem brudnych, porysowanych posadzek w supermarketach i galeriach handlowych? Dobry preparat w połączeniu ze szczotkarką myje i odświeża podłogi, sprawiając, że wyglądają one jak nowe. W domu nie zastosujesz zaawansowanej maszyny, ale możesz kupić (lub samodzielnie zrobić) środek czyszczący.

Domowe sposoby na czyszczenia lustra

Wśród domowych sposobów na usuwanie czarnych rys z podłogi jest pocieranie ich kawałkiem orzecha włoskiego. To zaskakująco skuteczna metoda, która sprawdzi się w przypadku podłóg wykonanych z jasnego drewna.

Do „kolorowania” zabrudzeń można też użyć wazeliny, kredki do brwi, a nawet fusów z kawy. Kluczowe jest jednak idealne dopasowanie odcienia formuły maskującej do koloru posadzki. Niektórzy sięgają też po herbatę, pastę do butów czy jodynę.

Pamiętaj jednak, że większość domowych sposobów nie usuwa rys, a jedynie maskuje przebarwienia.

Profesjonalne środki czyszczące

O ile do czyszczenia posadzek w mieszkaniach często wystarczą preparaty zrobione samodzielnie lub zwykłe płyny do mycia, o tyle nie sprawdzą się one w przypadku uporczywych zabrudzeń. Profesjonalna chemia w postaci koncentratów wysoko alkalicznych dedykowana jest do sprzątania podłóg w:

- pomieszczeniach mieszkalnych,

- biurach,

- obiektach sportowych,

- halach przemysłowych,

- warsztatach motoryzacyjnych,

- supermarketach.

Przy jej pomocy usuniesz nie tylko świeże zanieczyszczenia z wulkanizowanej gumy, ale też uporczywe stare i punktowe zabrudzenia. Wspomniany już koncentrat nadaje się do tej funkcji najlepiej — rozpuszczasz go z wodą i samodzielnie kontrolujesz stężenie roztworu. Inną opcją są pasty i płyny. Wiele z nich nie tylko usuwa zabrudzenia, ale też pielęgnuje posadzkę. Zwracaj uwagę na to, aby wybrany produkt był antypoślizgowy i nie zostawiał tłustej warstwy na powierzchni.

Podłogi zarysowane gumowymi podeszwami butów to częste i wyjątkowo uporczywe zabrudzenie, które pojawiają się na posadzkach z drewna lub na linoleum. Najczęściej czarne ślady po gumie widoczne są na boiskach sportowych i w sklepach wielkopowierzchniowych. Trudno uniknąć ich także w biurach, lokalach użytkowych, handlowych oraz w domach.

Do góry
Menu
Zamknij
Koszyk
Zamknij
Back
Moje konto
Zamknij