Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć Państwu usługi na najwyższym poziomie. Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.

Rozumiem
3 sposoby na polubienie sprzątania

Zazwyczaj sprzątanie kojarzy się z przykrym obowiązkiem. Tymczasem wiele osób deklaruje, że lubi wykonywać tę domową czynność, zwłaszcza, gdy znajdzie sposób na jej urozmaicenie. Zacznij od pozytywnego nastawienia i wypracuj własny rytm. Skorzystaj z naszych rad, aby czas spędzony z mopem w dłoni nie był zmarnowany ani naznaczony frustracją. Sprzątanie w domu rzadko kiedy kojarzy się z przyjemnością. Ta czynność jest dla Ciebie stratą czasu? Wykorzystaj ją na słuchanie audiobooka z kursem językowym lub słuchanie muzyki z ulubionej płyty. Wolisz wykorzystać te kilka godzin na coś innego? Mycie podłóg, odkurzanie, a nawet polerowanie szkła to świetny trening! Porządki mogą być przyjemne, zwłaszcza gdy korzystasz z efektywnych środków czystości do domu.

1. Potraktuj sprzątanie jak trening

Czy wiesz, że już godzina poświęcona na sprzątanie domu pozwoli Ci spalić nawet 300 kalorii? To niemal tyle, co w trakcie jogi czy jazdy rowerem. Mając taką świadomość znacznie łatwiej, jest przekonać się do umycia jeszcze jednego okna czy odkurzania dywanu w pokoju. Podczas tych czynności nie tylko chudniesz, ale też budujesz formę i angażujesz niemal wszystkie mięśnie ciała. Najbardziej efektywne jest sprzątanie łazienki, ale równie dużo wysiłku kosztuje zamiatanie, mycie naczyń oraz okien. Teraz potraktuj te czynności jako elementy codziennej gimnastyki albo solidną rozgrzewkę.

2. Włącz muzykę lub audiobooka

Czas poświęcony na sprzątanie wcale nie musi być zmarnowany! Możesz pogłośnić telewizor i słuchać wiadomości, wyregulować radio, które nadaje ciekawy program lub włączyć kurs językowy na audiobooku. Tym samym połączysz przyjemne z pożytecznym — dom będzie lśnił, a Ty zapewnisz sobie solidną porcję rozrywki.

3. Sięgnij po pomocne wyposażenie do sprzątania i dobre preparaty do czyszczenia

Smugi na szybach, niedomyte zacieki na kafelkach, kamienny nalot na armaturze… z wieloma zabrudzeniami trudno sobie poradzić. Raz usunięte mogą wracać i stawać się bardziej uporczywe. Krótkotrwałe efekty to częsty powód, dla którego wiele osób nie lubi sprzątać, a nawet nie widzi w tym większego sensu. Dlatego przed przystąpieniem do porządków warto zaopatrzyć się w dobre środki czystości do domu. Zamiast jednego uniwersalnego preparatu do czyszczenia, lepiej jest wybrać kilka, które mają węższe, wyspecjalizowane działanie. Np. płyn do mycia szyb ma za zadanie nie tylko oczyścić taflę, ale też odtłuścić ją i pozostawić gładką, pozbawioną smug. W przeciwieństwie do niego mleczko czyszczące zlewy musi wnikać w osad, rozbijać go na cząsteczki i usuwać. Płynu do mycia naczyń nie zaaplikujesz do zmywarki, a rola koncentratu do mycia podłogi drewnianej będzie inna niż środka do prania wykładzin.

Dobrze dobrane wyposażenie do sprzątania również ułatwi realizację domowych obowiązków. Wygodne mopy z regulowanymi trzonkami, myjki do okien, automatyczne roboty do odkurzania i mycia podłóg, a także szereg innych akcesoriów pomogą Ci utrzymać czystość przy minimalnym nakładzie wysiłku.

Do góry
Menu
Zamknij
Koszyk
Zamknij
Back
Moje konto
Zamknij